top of page

Fiyatlandırma, 

Karlılık

Nasıl Fayda Sağlarız?

İşletmelerde karlılığı iyileştirmek için yapılan yatırımlar arasında fiyatlandırma alanında yapılan yatırımların diğer alanlara göre geri dönüşü 3 kat fazla olmaktadır. Günümüzde kurumlar genellikle düşük karlılıklarının nedenlerini araştırarak, en karlı ürünlerini belirleyerek, ürünlerinin en karlı fiyatlarını oluşturarak veya finansal açıdan en iyi etkiyi yaratacak müşteri portföyünü seçerek; iş süreçleriyle ilgili doğru stratejiler oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Karlılık Yönetimi, içerisinde fiyatlandırma, analiz, ürün kategorisi, müşteri portföyü ve süreç iyileştirmeleri gibi zor alanları barındırdığından firmalar aksiyon planı alırken nereden başlayacaklarını belirlemekte zaman kaybedebilirler.

Retail Three Danışmanlığın size sunduğu çözümler sayesinde kurumuzun performansını daha iyi ölçebilir ve sizi ileriye götürecek doğru kararları daha hızlı şekilde verebilirsiniz. 

İçerik:

Fiyatlandırma Politikası, Bütçeleme ( Satınalma - Satış), Karlılık, Tedarikçi Seçimi Kar Merkezleri, Karlılığı Arttırma Metodu, Karlılık Ölçümleri, Karlılığı Etkileyen Faktörler, Benchmarking.

bottom of page